Lifestyle blog Ireland. O życiu na zielonej wyspie. Irlandia ciekawostki, praca, przepisy, miejsca które warto zobaczyć.

O mnie be-happy-in-green

Nazywam się Jolanta Jakubczyk. Jak większość Polaków wychowanych w czasie komunizmu potrafię prawie wszystko. (Oprócz znajomości języków obcych.) Jestem kobietą pracującą i żadnej pracy się nie boję. W swoim życiu byłam już sprzątaczką, kelnerką, sprzedawcą, projektantem i bizneswomen. Potrafię też samodzielnie wymienić żarówkę, pomalować ściany, a nawet ułożyć panele. Skończyłam różne szkoły i niezliczoną ilość kursów. Przeczytałam chyba tysiąc książek (nie wszystkie dobre). Całe moje życie jest poznawaniem i niekończącą się nauką. Dziś restartuję swoje życie na nowo. Na nowej ziemi. W nowej rzeczywistości.

Blog jest moją kotwicą. Moją, a mam nadzieję że będzie ją również dla ciebie, inspiracją i motywacją do tego, by nie zatracić tego co najważniejsze. Rzeczy, które dają szczęście. Nawet to najmniejsze. Do każdego miejsca na świecie trzeba zabrać siebie lub siebie odnaleźć.

O blogu

Skąd ta nazwa? Od nadziei, która ma kolor zielony. Od zielonej wyspy na której jestem obecnie. Od zdrowego, bliskiego naturze stylu życia. Od Żabki.

Blog jest odzwierciedleniem drogi, którą obrałam obecnie. Stawiając pierwsze kroki na imigracji, tworząc swoją własną przestrzeń, wykorzystuję wszystko to czego nauczyło mnie życie, i czego doświadczam obecnie. Znajdziesz tu wszystko co mnie zachwyciło lub zadziwiło, porady jak rozwiązać dwuznaczne sytuacje, inspiracje jak i gdzie spędzić wolny czas.

Organizuje i dekoruje swój dom (wynajęty oczywiście). W wolnym czasie biegam z aparatem do miasta i poza nie. To moje małe podróże. Tych dalekich jest znacznie mniej. Podpatruję też domy i lokale z ciekawym wystrojem. Rozkoszuję się dobrym jedzeniem i choć sama jestem raczej marną kucharką, nie stronie od eksperymentów kulinarnych, czego wyraz możesz zobaczyć na blogu. Wszystko namiętnie fotografuję. To co ciekawe, inne, ładne lub brzydkie. Spisuję absurdy życia codziennego i szukam dla nich łatwych rozwiązań.

Blog jest pisany w języku polskim i tłumaczony na angielski. Teksty mają zachować myśl przewodnią artykułu, jego styl i puentę. Nie jest to typowe tłumaczenie słowo w słowo.