Lifestyle blog Ireland. O życiu na zielonej wyspie. Irlandia ciekawostki, praca, przepisy, miejsca które warto zobaczyć.
atrakcje dublin
Visit

Atrakcje w Dublinie – wrak statku niedaleko Droghedy

Zwiedzamy popularne miejsca często pomijając te najciekawsze, bo nikt o nich nie mówi. Więc przedstawiam wam ciekawą atrakcję niedaleko Dublina. Piękną plażę, na której od wielu lat spoczywa wrak statku.

Wyobraźnia która nie zna granic

Piękne karaibskie plaże do których przybijają okręty piratów pełne skarbów. Johnny Deep w przebraniu krąży pośród nich wydając rozkazy z charakterystyczną dla siebie gestykulacją. Moja wyobraźnia podpowiada mi: Chcę tam być! Wiem, że niewidzialnie przemykałabym obok wczuwając się w atmosferę przygody wprost z książki „Wyspa skarbów”

Marzenia są po to by je spełniać, ale jak spełnić dziecięce fantazje? Przenieść się w baśniowe scenerie, odegrać rolę kapitana pirackiego statku? Gdy daleko na Karaiby, a jedyny statek w pobliżu to komercyjne muzeum w Dublinie. Wyobraźnia jest po to by jej użyć. Pomaga w życiu i warto wiedzieć jak rozbudzić kreatywność dziecka. A może własną też warto stymulować? Dla mnie to powrót do dzieciństwa. Gdy nie było jeszcze tych cudownych hollywoodzkich produkcji, a jedyne co miałam pod ręką to książki i moja wyobraźnia.

Atrakcje niedaleko Dublina

Kilka dni temu zobaczyłam na instagramie zdjęcie, które przypomniało mi o ciekawym miejscu niedaleko Dublina. Właściwie to nic takiego. Plaża. Po prostu. Zwykła piaszczysta, a jednak trochę inna niż wszystkie. To za sprawą wraku statku, który tu spoczął, zapomniany przez wszystkich. Nie wiem jak długo tu jest, ale już niewiele z niego postało. Jeszcze 16 lat temu był w jednym kawałku. Tak pisze @edibleireland. Codzienne przypływy, słona morska woda nie pozwoliły mi na podziwianie go w takim stanie. Dziś przerdzewiały kadłub w dwóch kawałkach widnieje na horyzoncie plaży niedaleko Droghedy.

Zwiedzanie za darmo

Zawsze gdy ktoś pyta co zwiedzić niedaleko Dublina skupiam się na tym, co wydaje mi się, że ktoś chciałby zobaczyć, lub zobaczyć trzeba. Klify, Guinness Museum, odwiedzić najstarszy pub w Dublinie, skoczyć na Flea Market. Zawsze zapominam wtedy o przepięknych plażach. Tych zwykłych, piaszczystych lub wysypanych kamieniami. Tam gdzie zwykłe rzeczy stają się magiczne, a przepiękne fotografie przypominają nam niezapomniane chwile. Takich bezbiletowych miejsc jest wiele. Warto je odwiedzać.

Wrak spoczął na plaży niedaleko Droghedy. W okolicy klubów golfowych. Właściwie to miejsce nazywa się Termonfeckin beach. Idąc wzdłuż plaży na pewno trafisz.

atrakcje dublin

atrakcje dublin

atrakcje dublin

atrakcje dublin