Lifestyle blog Ireland. O życiu na zielonej wyspie. Irlandia ciekawostki, praca, przepisy, miejsca które warto zobaczyć.
be happy in green
Lifeway

Be Happy in Green – w styczniu najlepsze….

Can I help you? Can you help me? Styczeń minął na (nie) realizacji planów noworocznych. Miało być dużo wpisów, a wyszło jak zwykle. Po raz kolejny nie będę się tłumaczyć dlaczego. Przepraszam jeśli czułaś niedosyt. Obiecywać też za dużo nie będę.

Dziękuję Wam za inspirację i zainteresowanie. W styczniu liczba unikalnych użytkowników zaglądających na bloga przekroczyła 3000. Was, którzy śledzą Be Happy in Green fanpage jest już ponad 300. Cieszę się, że jesteście ze mną. Mam nadzieję, że poruszane tematy nadal będą budziły takie emocje jak te styczniowe. A zapowiada się kontynuacja cyklu.

Potrzebne

Odchudzanie to ciągle aktualny temat. Często jest noworocznym postanowieniem wielu osób. Dla mnie jest to pierwsza próba. I mimo iż nie muszę pozbywać się kilkunastu kilogramów, to jest to dla mnie trochę stresujące zadanie. Jako młoda – stara czterdziestoletnia mama, mam jeszcze zapasik, który pozostał po niedawnym porodzie. Wiele osób mnie nastraszyło, że w tym wieku….. Jednak wierzę w siebie. Dam radę. Zdrowe odżywianie i gimnastyka mają przywrócić mojemu ciału poprzednie idealne proporcje.

be happy in green

Pieniądze. To coś, co jest bardzo ważne w naszym życiu. Często o nich nie mówimy, bo … w towarzystwie nie wypada, w miłości o pieniądzach się nie mówi, dzieciom nic do decyzji finansowych rodziców itd. Zresztą pieniądze w polskiej tradycji mają jakąś złą konotację. Wielu uważa, że pierwszy milion trzeba ukraść, bogaci to oszuści, biznesmeni wyzyskują innych. Ucieszyłam się, że dla wielu z Was oszczędzanie i dochodzenie do bogactwa jest ważne. Wczoraj na polskiej grupie na facebooku zobaczyłam dyskusję dotyczącą inwestowania. To wspaniałe. Wielu z Was ma już spore oszczędności i potraficie je inwestować. Mam nadzieję, że tematyka co zrobić by zer na koncie przybywało będzie nadal w czołówce interesujących wpisów.

Bliskie wycieczki

Tylko jeden post o zwiedzaniu Irlandii ukazał się w styczniu. Jestem zdziwiona. To nie koniec. Obiecuję więcej. Kolejne wpisy ze zwiedzania Kerry już wkrótce. Polecam ten region. Kto jeszcze nie był ma wiele do nadrobienia. Ja chciałabym bardzo tam wrócić i mam nadzieję, że uda się tę podróż zrealizować jak tylko zrobi się cieplej.

Na razie z racji kiepskiej pogody i niemowlaka w zanadrzu planujemy coś bliżej. Zachęciła mnie do tego Gosia, autorka bloga MyCarlow. Co miesiąc zapowiada to co będzie działo się w okolicy. To bardzo piękne hrabstwo i stosunkowo blisko Dublina. Jak tylko będą sprzyjały okoliczności wybierzemy się tam.

Ślinka cieknie

Nie wiem czy wypada poruszać tematykę jedzenia i podniecać się jego fotografowaniem skoro namawiam do odchudzania. Ale cóż począć. Stylizacja jedzenia to jedna z najtrudniejszych sztuk. Odkrywając instagram julicosmo od razu na myśl przyszły mi stare obrazy, które widywałam w domu moich dziadków. Sztuczna natura, misy, owoce, kwiaty. Wszytko tak skomponowane, by podkreślało obfitość i wykwintność chwili. Tajemniczość, ruch. Kapiące i kipiące. To jak długa historia opowiedziana jednym zdjęciem.