Lifestyle blog Ireland. O życiu na zielonej wyspie. Irlandia ciekawostki, praca, przepisy, miejsca które warto zobaczyć.
botanic garden dublin
Visit

Botanic Garden in Dublin jest przepiękny jesienią

Jesień wita nas piękną słoneczną pogodą. Mieniące się pomarańczem i czerwienią liście spokojnie upadają na trawniki. W Botanic Garden in Dublin kolorowy szał ogarnął nie tylko dyniowe święto.

Zawsze wydawało mi się, że ogrody najpiękniej wyglądają wiosną i latem. Kiedy trawa jest soczyście zielona, spomiędzy liści na drzewach zerkają malutkie pączki kwiatów, a kolorowe rabaty prześcigają się w skupieniu twojej uwagi. Tyle, że w Irlandii jest nieco inaczej. Kwiaty kwitną do późnej jesieni oddając hołd naturze.

Duże, małe i całkiem drobniutkie. Pomarańczowe i żółte głowy dyń ułożone stosami na belach siana. W skrzyniach reszta owocników. Zielone cukinie, fioletowe buraki. Wszytko ułożone w zgrabną kompozycję czekają już na Halloween. Warto wybrać się do Botanic Garden in Dublin nie tylko dla tej wystawy.

Nadal czynne są wszystkie wystawy w budynkach przyległych. Egzotyczne rośliny i kwiaty ogrzewane w szklarniach rosną sobie spokojnie oplecione parnym powietrzem. Choć kaktusy nieco mniejsze niż na wyspach karaibskich to jednak nasze domowe doniczkowce im nie dorównują w niczym. No może urokiem tak.

Największe moje zdziwienie wywołały jesienne dalie, rosnące szeroką rabatą. Jakoś nie mogę się przyzwyczaić, że tutaj kwiaty nie boją się zaskakujących mrozów. Kwitną i cieszą oczy nawet końcem października. Kolorowa mozaika jest tak przepojona soczystością, że wydawać by się mogło, że zaraz puści tęczowy sok w powietrze.

Cały ogród jest świetnie zaprojektowany i warto skorzystać z mapki, by wiedzieć jak się po nim poruszać. Krążąc pomiędzy alejkami oryginalnych drzew i krzewów nie sposób się nudzić. Nawet nadrobienie kilkunastu metrów może dać okazję do zobaczenia kolejnej ciekawej rzeźby lub rośliny. Byleby pogoda dopisała nadal.

botanic garden dublin

botanic garden dublin

botanic garden dublin

botanic garden dublin

botanic garden dublin

botanic garden dublin