Lifestyle blog Ireland. O życiu na zielonej wyspie. Irlandia ciekawostki, praca, przepisy, miejsca które warto zobaczyć.
cliffs near dublin
Visit

Małe klify niedaleko Dublina – odwiedź Protrane

Wiało tak, że mało mi głowy nie urwało. Na szczęście nie zacinało deszczem. Dzięki temu mogłam zejść na plażę i zrobić kilka niepowtarzalnych zdjęć. To miejsce jest szczególne. Dla mnie. To pierwsze irlandzki klify jakie widziałam.

Maleńkie zatoczki zamknięte wysoką kamienną ścianą. Ok, do moherowych klifów trochę im brakuje, ale i tak są piękne. Plaże, na których można znaleźć kamień w każdym kolorze i kształcie. Muszle. Zwłoki kraba. I mnóstwo śmieci wyrzuconych przez przypływ.

Warstwowo ułożona skała daje świetne możliwości do wspinaczki (climbingu). Przy odpowiedniej asekuracji i oczywiście pogodzie, to idealne miejsce na trening dla dzieci. Ja przeskakiwałam z jednej ścianki na drugą, by zaliczyć kolejną, zupełnie inną od poprzedniej zatoczkę. Przepiękna sceneria na sesję zdjęciową. Zastanawiałam się czy jakaś Pani Młoda byłby skłonna w swej pięknej białej sukni pozować tam, przy boku swojego męża.

Chyba nie muszę się rozpisywać. Chcesz zobaczyć to wiesz gdzie. Kilkadziesiąt kilometrów za Dublinem (bus 33, 33b). Jest miejsce na piknik. Można zejść do zatoczki, lub przysiąść na skałach. Jest możliwość długiego spaceru, bo obu stronach klifów rozciąga się piaszczysta plaża. A może się tam spotkamy w którąś słoneczną niedzielę?

cliffs near dublin

cliffs near dublin

cliffs near dublin

cliffs near dublin

cliffs near dublin

cliffs near dublin

cliffs near dublin

cliffs near dublin

  • Pingback: Spacer po Killiney Hill Park - Be Happy in Green()

  • Cieszę się, że miejsce ci się podoba. I dzięki za wychwycenie błędu – już poprawiłam.

  • Dzięki za naprowadzenie na miejsce spaceru z okazji Bank Holiday :). A tak przy okazji – „climbing” Koleżanko. Słowo „clambing” nie istnieje w języku angielskim…

  • Iwona

    No to już się nie wykręcisz – musisz mnie tam zabrać i w dodatku zamówić piękną pogodę!