Lifestyle blog Ireland. O życiu na zielonej wyspie. Irlandia ciekawostki, praca, przepisy, miejsca które warto zobaczyć.
delicious prawn recipe
Food

Krewetki szybko i smacznie

Kucharka ze mnie marna, ale zjeść lubię. Choć właściwie powinnam powiedzieć, że lubię dobrze zjeść. Delektować się smakiem. Cmokać z kulinarnej rozkoszy. Podaję więc, łatwy przepis na krewetki dla opornych w kuchni.

Owoce morza to moje ulubione potrawy. Zawsze będąc w restauracjach żałowałam, że nie potrafię sobie czegoś takiego przyrządzić sama. Więc napawałam się smakiem piejąc z zachwytu. Do czasu. Teraz już wiem jak przyrządzić krewetki. Szybko, smacznie i tanio. Choć może nie w tej kolejności. W każdym razie zdradzę wam ten cudowny przepis. I jeśli potrafisz przypalić wodę w czajniku tak jak ja, to nie martw się, dasz radę. Zaskoczysz przyjaciół. Nie będą mogli oderwać wzroku od stołu rozsmakowani w twoim daniu.

delicious prawn recipe

Produktu na danie dla dwóch głodnych osób:
0,5 kg świeżych krewetek najlepiej w mundurkach, jeśli są bez to też może być
sos sweet chili

Przygotowania:
rozgrzej piekarnik do 170 stopni Celsjusza
krewetki dokładnie opłucz i wysusz, np. na talerzu pokrytym papierowym ręcznikiem
blachę wyściel folią aluminiową i zostaw jej zapas do przykrycia krewetek
osuszone krewetki poukładaj na folii
polej je sosem
przykryj i zawiń szczelnie folią
wstaw do piekarnika

Po 20 minutach – gotowe.

Ja może trochę przesadzam, ale osuszam każdą krewetkę z osobna papierowym ręcznikiem. Zawsze przygotowuję te w mundurkach. Takie obrane ze skórek nie muszą być aż tak dokładnie osuszone. Sosu na 0,5 kg zużywam pół opakowania, czyli ok 250 g.

Podaję wszystko z bagietką posmarowaną masłem i sałatką.

Smacznego!

delicious prawn recipe