Lifestyle blog Ireland. O życiu na zielonej wyspie. Irlandia ciekawostki, praca, przepisy, miejsca które warto zobaczyć.
Dublin-jamestown-market
Useful

Dublin Jamestown Market

Mój ulubiony magazyn second hand. Uwielbiam tu jeździć. Zawsze wypatrzę jakąś drobną rzecz, która przyda się w domu. Trzeba sobie zarezerwować trochę czasu, by przeglądnąć mnogość towarów. I to dokładnie, bo zdarzają się cudowne rzeczy mocno uszkodzone. Ale perełki też są. Tylko głębiej.

Jadąc  na  Dublin Jemestown  market możesz  nie brać portfela.  Wystarczy dziecięca skarbonka  wypełniona monetami.  Ceny już od 50 centów. Za 1 euro większość drobiazgów. Udało mi się tu zakupić książki, ramki do naszych map i zdjęć, cudne figurki kociaków. Każdy wypatrzy dla siebie jakiś drobiazg. Dla kolekcjonerów gratka.

Dublin-jamestown-market-1

Dużą przestrzeń zajmują meble i różne graty do domu. Niestety nasz jest już urządzony przez landlorda więc nie mam pola do popisu w tej dziedzinie. A szkoda, bo wiele razy wzdychałam już do pięknej drewnianej komody czy starego krzesła. Kupiłabym nawet zwykły regał, nad którym mogłabym wysilić swoją twórczą wyobraźnię i przerobić go na oryginalną biblioteczkę.

Dla miłośników ubrań, torebek i dodatków do garderoby to raj. Wielka hala wypełniona po brzegi ciuchami. Wato tu zaglądnąć jeśli szuka się oryginalnego stroju, albo zwykłego obrusa. Mnóstwo gadżetów i rzeczy dla dziecka. Począwszy od oseska do nastolatka. Dzieciaki wypatrzą dla siebie film na dvd, grę komputerową czy koszulkę z nadrukiem Star Wars.

Dublin-jamestown-market-2

W każdym razie jeśli szukasz czegoś dla siebie, dla swojej rodziny czy do domu przyjeżdżaj. Pamiętaj, żeby skręcić przy Czarnym Koniu na Jamestown Road. Dublin 8.

Otwarte w każdą sobotę i niedzielę od 10 do 17.