Lifestyle blog Ireland. O życiu na zielonej wyspie. Irlandia ciekawostki, praca, przepisy, miejsca które warto zobaczyć.
najstarszy pub w dublinie
Visit

Johnnie Fox’s najstarszy pub w Dublinie

Na skrzyżowaniu dróg w Dublińskich górach w miejscowości Glencullen stoi stary pub. Przy budynku poustawiane są wiekowe sprzęty. Z tyłu duży parking, a niedaleko przystanek. Gwarno tam i parno cały czas. Tłumy zjeżdżają na wieczorne irlandzkie tańce w rytm muzyki na żywo. Kto doinformowany ten zarezerwował sobie stolik, by w spokoju zakosztować wybornej kuchni. Pomiędzy zapachami kręcą się nieszczęśnicy, rozglądający się, jak tu upolować choćby wolny stołek przy barze. A Guinness u Jana Liska smakuje zupełnie inaczej.

Wnętrze jak w muzeum

W środku zaskakujący wystrój. Stare meble i sprzęty pamiętający czasy Titanica, a pewnie i starsze. Wszystko wyeksponowane na niewielkiej przestrzeni, w ścisku domagające się uwagi turystów. Maszyna do aspiryny w damskiej toalecie (swoją drogą ciekawe co jest w męskiej?). Pamiątki i zdjęcia na korytarzu. Liczne sprzęty popodpinane pod sufitem. Nawet gacie suszące się przy kominku dodają smaczku całości. Nie wiadomo czy się przyglądać ścianom, sufitowi czy patrzeć pod nogi. Stare tu wszystko, pokryte kurzem czasu z równie licznymi pajęczynami, których twórcy wymarli już najprawdopodobniej śmiercią naturalną. Najstarszy pub w Dublinie zaskoczy swym wystrojem nawet zagorzałych kolekcjonerów antyków. Choć formalnie działa krócej niż te rekomendowane.

Johnnie Fox’s najciekawszy pub w Dublinie

To najwyżej położony pub w Irlandii, ale nie to czyni go wyjątkowym. Ten klimat, który tu panuje jest nie do odtworzenia w innym miejscu. Watro tu przyjechać. Korzystając z niesprzyjającej aury, jesienno-zimowej zawieruchy liczyć na to, że w taki dzień będzie mniej turystów. Skryć się tu i wtulić w ciepłym wnętrzu. Poczuć się jak prawdziwi Irlandczycy przed wiekami. Powrót do przeszłości gwarantowany.

Jak dojechać

Najwygodniej dotrzeć tu oczywiście samochodem. Miejscowość Glencullen leży 20 minut jazdy od Dublina. Po drodze niezapomniane widoki miasto. O kilka świetnych punktów widokowych warto zahaczyć. Dla niezmotoryzowanych najlepszym wyborem jest skorzystanie z autobusu. Express Bus startuje z O’Connell str. przy Gresham Hotel i zatrzymuje się przy samym Pubie. W ładną pogodę można skorzystać z komunikacji miejskiej. Autobusem nr 44 jadącym w kierunku Sandyford lub nr 63 z Abbey Rd dojedziesz do miejscowości Kilternan, ale pozostanie Ci do przejścia prawie 3 km na piechotę.

najstarszy pub w dublinie

najstarszy pub w dublinie

najstarszy pub w dublinie

najstarszy pub w dublinie

najstarszy pub w dublinie