Lifestyle blog Ireland. O życiu na zielonej wyspie. Irlandia ciekawostki, praca, przepisy, miejsca które warto zobaczyć.
lekcje angielskiego
Useful

Lekcje angielskiego – 12 piosenek pod choinkę

Najprzyjemniej jest uczyć się przez zabawę. Więc, co powiecie na śpiewające lekcje angielskiego? 12 tekstów piosenek w świątecznym prezencie, które warto przetłumaczyć.

Śpiewać nie potrafię. Nauczycielka w liceum moje zmagania z własnym głosem podsumowała: „Śpiewasz jak pijany zając na miedzy”. Od tego czasu zaniechałam publicznych występów. Za to często podśpiewuję sobie w domu i zawsze gdy prowadzę samochód. Choć w nauce angielskiego zapewne lepiej byłoby recytować teksty piosenek.

W czasach gdy chodziłam do szkoły lekcje angielskiego obejmowały, oprócz nauki gramatyki i robienia nudnych ćwiczeń, elementy zabawy. Często bazowały one na znanych piosenkach z dobrymi tekstami. Takimi, które opowiadały jakąś historię. Jedną z nich jest stara, znana wszystkim piosenka The Police „Every breath you take”. Po tej lekcji jeszcze przez wiele miesięcy ją nuciłam naprzemiennie z popularnym wówczas przebojem Susan Vega „Tom’s Dinner”.

Zaczęłam w tamtym czasie szukać innych piosenek z ciekawymi tekstami, które mogłabym przetłumaczyć. Znalazłam zabawny tekst brodatych facetów z ZZ Top „Sharp Dressed Man”. Tekst idealny dla tych, którzy tak jak ja, mają problem z zakodowaniem nazw różnych części garderoby. Zaglądnęłam też do płytoteki Michael’a Jacksona. Choć nie przepadam za jego muzyką to spodobał mi się jeden z jego pierwszych przebojów „Thriller”. Bardzo długi tekst, ale za to fajne opowiadanie z dreszczykiem w tle.

Ponieważ mamy Święta to w tym zestawieniu również moja ulubiona piosenka. Nieśmiertelny przebój zespołu Wham „”Last Christmas”. Jako mała dziewczynka byłam zachwycona ich teledyskiem, choć nie rozumiałam tekstu to wychwytywałam te miłosne spojrzenia rzucane znad choinki. I te zabawy na śniegu! Jak ja tęsknię za takim szaleństwem. Pozostając w tematyce uczuć, bardziej aktualny przebój, który wpadł mi w ucho „Hello” Adele, oraz irlandzki akcent U2 „With or wihout you”. Skoro miało być wesoło, to dołączam również rytmiczną piosenkę The Cure „Friday I’m in love”.

Nie ma sensu się rozpisywać. Wszystkie 12 piosenek to znane przeboje. Zawsze można odtworzyć je korzystając z i’tunes, albo znanej wszystkim strony z filmikami. Kto gotów odrobić śpiewająco lekcje angielskiego, obiecane teksty znajdzie tu – klik.

Lekcje angielskiego w pierwszym wydaniu bloga obejmowały aplikacje i programy, które wykorzystuję do nauki języka. Warto je ściągnąć na telefon czy tablet i w wolnej chwili tam zaglądać. To dobry sposób na utrwalenie wiedzy.

Każdy z nas jest inny i każdy znajduje swoją własną najlepszą drogę do kodowania nowych wyrazów. Może podzielisz się ze mną swoimi sposobami, które umożliwiają w łatwy i przyjemny sposób uczyć się języków obcych?