Lifestyle blog Ireland. O życiu na zielonej wyspie. Irlandia ciekawostki, praca, przepisy, miejsca które warto zobaczyć.
malahide-dublin
Visit

Malahide Dublin zamek z ogrodem

Malahide Dublin małe miasteczko tuż przy stolicy Irlandii. Tak wskazuje mapa wyszukiwarki. Tylko dlaczego do tej pory myślałam, że zamek nazywa się Malachite? Niezależnie od tego, która wersja jest poprawna, budowla jest piękna.

malahide dublin

Morze żonkili to pierwsze co rzuciło mi się w oczy. Przy każdej alejce gęsto nasadzone żółte słoneczka uśmiechały się w piękny słoneczny ranek. Zielone trawniki zachęcały do rozłożenia koca i zrobienia sobie pikniku. Poprzestaliśmy na spacerze. Następnym razem z pewnością pokusimy się na dłuższy odpoczynek.

Malahide Dublin

Niedaleko Dublina znajduje się przepiękny zamek otoczony cudownym parkiem. Trudno powiedzieć czym zachwycona byłam bardziej. Stara budowla wynurzała się zza drzew. Starych i powykręcanych jakby pochodziły z baśni. I to jedno magiczne. Stojące za zamkniętym ogrodzeniem. Któremu we wczesnych porannych godzinach kłaniają się zające. Bezpiecznie mieszkają sobie w zamkowym ogrodzie, gdzie wstępu nie ma żaden lis. Ponoć można je tam spotkać codziennie. Trzeba tylko cicho się skradać.

malahide dublin

malahide dublin

malahide dublin

malahide dublin

malahide dublin

malahide castle

malahide dublin

Malahide Dublin Castle to jeden z najstarszych zamków w Irlandii. Przez większość czasu należał do jednej rodziny. W przeciwieństwie do licznych ruin ten zachował się w całości. Również wnętrze wyposażone jest w oryginalne meble. Całość okala ponad hektarowy park, gdzie znajduje się ogród botaniczny, tereny sportowe i plac zabaw dla dzieci. Niestety wnętrze zamku i przepiękny ogród można zwiedzić za opłatą. Warto jednak tam pojechać, choćby po to by pospacerować w cieple słonecznych promieni.

Zamek Malahide Dublin znajduje się 14 km za centrum. Można do niego dojechać samochodem. Na terenie posiadłości znajdują się parkingi. Na Malahide Road kursują też autobusy nr 42, 102 ,142.