Lifestyle blog Ireland. O życiu na zielonej wyspie. Irlandia ciekawostki, praca, przepisy, miejsca które warto zobaczyć.
noclegi
Travel

Oryginalne noclegi na weekend i wakacje

Mało romantyczny schowek pod schodami za parę groszy – tak zaczyna się oferta na oryginalne noclegi. Można przespać się w domku jak z bajki, chatce jak u Baba Jagi, domku na drzewie czy zakopanym domu Hobbita. Przyczepie cygańskiej czy w kontenerze, wiecie w takim w jakim przewożone są towary statkami. Są też zamki, baszty, stare młyny i noclegownie w pływających lub nie – łodziach. Przeglądając te oferty zaczęłam się zastanawiać czy nie byłoby ciekawiej najpierw poszukać oryginalnego noclegu, a potem sprawdzić co jest w okolicy.

Nazywają je miastem miłości, choć bardziej kojarzy mi się ono z tą odpłatną. Ciągle mam w głowie obrazy, które stworzyłam sobie czytając biografie francuskich malarzy, którzy zamieszkiwali z prostytutkami przy placu Montmartre. Czułam zapach perfum pomieszanych z cygarami i terpentyną. Nie chciałam zburzyć sobie tego obrazu wynajmując pokój w ekskluzywnym hotelu. Skorzystałam z poleconej mi strony AirBnb. Wśród mnóstwa ofert, znalazłam coś szczególnego.

noclegi

Zapowiadało się romantycznie, bez zbędnego blichtru. Kolorowo, awangardowo, zalatywało starociami już podczas oglądania zdjęć. Mieszkanie znajdowało się dość daleko od centrum, ale tuż przy stacji metra. Korespondencja przebiegła pomyślnie. Cena była dość przyzwoita.

Noclegi z klimatem

Paryż Coco Chanel, Picassa czy Edith Piaf. Awangarda. Łamanie konwenansów. Sztuka. Wszytko to w mojej głowie skumulowało się na w jedną całość tworząc obraz teatralnego Paryża. I kłóciło się w czasie podróży z lotniska do centrum. Nowoczesne wieżowce upchane blisko siebie przeplecione drogami, na których poruszały się w kolumnach samochody. Monumenty i stare budynki pojawiały się gdzieniegdzie. Zastanawiałam się co zwiedzić w Paryżu, by zobaczyć najciekawsze miejsca. Przecież będąc pierwszy raz trzeba zaliczyć kilka stałych punktów. Wszędzie jednak brakowało mi tej wyczekiwanej atmosfery. Jakby to coś istniało tylko w książkach i filmach.

Mieszkanie aktorki musi być niezwykłe samo w sobie. To, które zajmowaliśmy zaskakiwało. Wystrój iście teatralny. Meble i sprzęty wyglądały jakby pozbierała je z teatralnej graciarni. Wszytko jakby z innej bajki, a jednak było ze sobą spójne. Tworzyło to klimat prawdziwego Paryża. Każdy skrawek mieszkania to jakby inny spektakl. Nawet łazienka współgrała z całością.

noclegi

noclegi

Zmęczeni bieganiną po mieście i zaliczeniem Eiffel tour, odpoczywaliśmy przy śniadaniu u naszej gospodyni. To wtedy poczułam to czego szukałam na mieście. Magię Paryża znalazłam w wąskim przejściu odgradzającym budynek mieszkalny od nasypu kolejowego. Taki mini ogródek klimatycznie urządzony.

noclegi

noclegi

noclegi

Na koniec trochę reklamy. Polecam stronę AirBnb. Tam znajdziecie niezwykłe miejsca noclegowe. Ceny od kilku euro do kilku tysięcy. Na każdą kieszeń. A najważniejsze – noclegi z oferty zaspokoją każdą wyobraźnię. Jeśli lubicie poznawać dane miejsce od podszewki, zasmakować lokalnych przysmaków czy po prostu pobyć z tubylcami, macie na to szansę. Mam nadzieję, że wszyscy właściciele są podobni do naszej francuskiej Fanny. To z nią i jej przyjaciółkami udało nam się spędzić wieczór przy lampce francuskiego wina. Nawet nasz nieperfekcyjny angielski dodawał smaczku tym pogaduchom.

Koniecznie napiszcie czy udało wam się znaleźć coś godnego uwagi i polecenia oczywiście.

  • Dokładnie, czasem wygodniej wynająć apartament czy nawet jeden pokój.

  • Fajny pomysł z takimi noclegami :) Nie zawsze musi być hotel. Na stronkę na pewno zajrzę, gdy znów zaczniemy jeździć po świecie!