Lifestyle blog Ireland. O życiu na zielonej wyspie. Irlandia ciekawostki, praca, przepisy, miejsca które warto zobaczyć.
odchudzanie
Food

Odchudzanie – krok 1

Już próbowałaś radykalnej diety. Duży stres i efekt jojo. Jednak ciągle chciałabyś schudnąć. Skoro tak, to teraz czas na małe kroki prowadzące do celu. Dziś zrób pierwszy.

Podobno na zmianę przyzwyczajeń wystarczy 21 dni. To dużo i mało zarazem. Dlatego podzieliłam plan odchudzania na pojedyncze kroki. Co trzy tygodnie będę wdrażała kolejny z nich. Dołącz do mnie już dziś.

Wszystkie napoje zastąp wodą

Gdy zaszłam w ciążę położna poinformowała mnie, że powinnam pić dużo wody. Najlepiej trzy litry dziennie. Byłam przerażona. Już widziałam siebie pijącą takie ilości wody. Oczywiście w pobliżu toalety, z gotowością bronić do niej dostępu każdemu, kto chciałby z niej skorzystać. W ogóle to zastanawiałam się, czy nie pić na siedząco. No bo gdzie taka ilość wody mogłaby się we mnie zmieścić? Pewnie od razu wyleci.

Organizm potrzebuje wody. Dużo wody. Dotychczas różne teorie podawały, że owszem potrzebuje płynów. Więc wliczałam w „wodę” zarówno kawę, herbatę jak i zupę. Tyle, że mój organizm nadal nie funkcjonował tak jak powinien. Mając dwadzieścia lat byłam bardzo szczupła, ale miałam celulit i skórę suchą jak pergamin. Nikt mi nie wierzył, dopóki nie zobaczył. Niestety, nie zawsze chude ciało znaczy zdrowe. Dopiero gdy zaczęłam pić duże ilości wody, kondycja mojej skóry nieco się poprawiła. Lecz tak naprawdę to jakie znaczenie ma woda dla mojego organizmu doceniłam dopiero będąc w ciąży.

Kolorowe oranżady, soki z kartonów i inne chemicznie barwione napoje muszą zniknąć z twojego domu już dziś. Więc wstań i wyrzuć wszystko co masz. Nie kupuj tego więcej. Pozostań przy wodzie. Herbatę pijaj sporadycznie, najlepiej ziołową. Kawę koniecznie czarną bez cukru. Tylko taka wspomaga odchudzanie przyspieszając przemianę materii. Niestety wypłukuje magnez, dlatego wypijaj więcej wody mineralnej z magnezem lub przyjmuj suplement diety.

Woda daje zdrowie

Nasz organizm zazwyczaj jest zakwaszony. Ma na to wpływ niezdrowa dieta i zbyt mało ruchu. Wszystkie uboczne produkty przemiany materii, toksyny muszą być z organizmu wydalone. Woda pomaga w tym. Bardzo ważne jest wypłukiwanie wszystkich pozostałości w trakcie odchudzania. Małe ilości spożywanego pokarmu blokują się w jelitach. Dobrze wtedy dodatkowo wspomóc się naturalnymi środkami pomagającymi je oczyścić. Najzdrowiej zjeść więcej jabłek lub wypić mleko zakwaszone grzybkiem tybetańskim. To bardzo ważne. Słyszałaś na pewno o lekach dojelitowych. Jelita wchłaniają substancję, która przez nie przechodzi. Jeśli kał długo zalega w jelitach to pobierają one toksyny, które rozsyłają po całym organizmie.

Pijąc wodę twój organizm jest bardziej dotleniony i masz wyrównane ciśnienie, za co podziękuje ci twoje serce. Ty sama zauważysz, że czujesz się silniejsza. Każdy organ się zmienia. Lepiej transportowane są w nim wszystkie mikroelementy i witaminy. Woda redukuje uczucie głodu, więc będziesz jeść mniej. Nerki i wątroba szybciej wydalą niepotrzebne resztki i oczyszczą organizm. Dzięki niej również jelita pracują lepiej. Wygląd twojej skóry zachwyci cię. Będzie piękna i lśniąca. Zniknie celulit i przebarwienia. Będziesz czuła się silna, zdrowa i radosna. Po prostu jak młody bóg. Nawodnienie organizmu powoduje jego lepsze funkcjonowanie.

Pij małymi łykami

Woda może zadziałać jak wodospad Niagara. Duży strumień porywa wszystko co spotka po drodze. Duże ilości wody wypijane naraz powodują nie tylko natychmiastową wizytę w toalecie, ale również wypłukują mikroelementy. Wodę należy pić małymi porcjami. Najlepiej ilość wody, która jest niezbędna do wypicia w ciągu dnia podzielić sobie na szklanki. Wypijać pół lub jedną regularnie w podobnych odstępach czasu.

Nie popijaj jedzenia

Napoje wypijane w trakcie posiłku rozrzedzają kwasy żołądkowe, które mają za zadanie strawić jedzenie. Najlepiej wypić szklankę wody pół godziny przed jedzeniem. Wtedy żołądek nie będzie pusty. Nie będziesz mieć również pragnienia. Więc posiłek zjesz spokojnie. Dopiero godzinę po nim możesz napić się znów. To najtrudniejsze z wszystkich rzeczy, które praktykowałam. Rzeczywiście pić się nie chce. Tylko czegoś brakuje.

Gazowana czy nie

Na pewno nie kranówa. Od takiej z daleka. Nie wiem na ile działają filtry, które polecane są do oczyszczania wody z kranu, więc nie ryzykuję. Zresztą nie wiem co w rurach płynie. Podobno w Irlandii woda jest fluoryzowana. Bezpieczniej będzie zakupić butelkowaną. Lepiej mineralną niż źródlaną. Gazowana czy nie? Wcześniej nie miało to dla mnie znaczenia. A właściwie to miało. Piłam zawsze gazowaną, bo zwykła nie przechodziła mi przez gardło. Nigdy też nie robiłam sobie nic, z opinii, że niegazowana jest zdrowsza. Dopiero niedawno przeczytałam, że woda gazowana podrażnia unerwienie żołądka dając pozorne uczucie najedzenia i blokuje uczucie pragnienia. Więc pijąc taką wodę zjadamy mniej. Lepiej też oczyszcza organizm z toksyn. Dlatego zaleca się wypijanie jej po ciężkiej pracy czy zajęciach sportowych.

Zacznij pić więcej wody już dziś.

Kupując wodę w butelkach licz ile butelek wypijasz dziennie. Jeśli chcesz dokładnie wiedzieć ile wody musisz wypić biorąc pod uwagę twoją wagę i wiek skorzystaj z którejś z bezpłatnej aplikacji, którą możesz ściągnąć na telefon. Będzie ci też przypominać o czasie w którym powinnaś się napić.

I nie bój się, że będziesz musieć częściej korzystać z toalety. Jeśli będziesz pić wodę w małych ilościach regularnie, to organizm poradzi sobie z tym bez problemu. Zacznij pić wodę wieczorem przed dniem wolnym. Wtedy bezstresowo prześpisz pierwszą noc. Potem będzie już ok.

Więc jak? Deal? Pierwszy krok wdrożyłaś już dziś?