Lifestyle blog Ireland. O życiu na zielonej wyspie. Irlandia ciekawostki, praca, przepisy, miejsca które warto zobaczyć.
pomysł na prezent
Style

Pomysł na prezent świąteczny

Najlepsze prezenty świąteczne powinny cieszyć obdarowanych i ofiarodawców. Więc, dziś podaję pomysł na prezent. Kilka rad jak kupić trafiony prezent i jeszcze na tym zaoszczędzić.

Pamiętam swoje zmieszanie jak dostałam w prezencie kosmetyki. Nie był to, niestety mój ulubiony flakon perfum tylko żel pod prysznic z balsamem. To co większości kobiet sprawia niespodziewaną radość, mnie rozczarowuje. Żel pod prysznic, balsam czy krem, to kupuję na bieżąco. Obdarowywanie mnie takimi kosmetykami źle mi się kojarzy. Mam w tym momencie ochotę powąchać się, czy aby nie wydzielam niepożądanych zapachów i ofiarodawca próbuje mi w dyskretny sposób dać do zrozumienia – umyj się.

Osoby z nijaką osobowością jest najtrudniej obdarować. Bo co z tego, że mamy ochotę zrobić jej lub jemu super niespodziankę, jak nie wiemy co kupić. Nawet jeśli chcemy wydać duże pieniądze. Ale czy to coś się spodoba? Ze mną nikt nie ma problemu. Jestem tak zdeklarowaną osobą, że każdy z moich znajomych wie co lubię. Lubię koty, w każdej postaci (żywych nie przyjmuję w prezencie) – figurki, na kubkach, koszulkach, majtkach. Kocham książki – wszystkie, które są dobre – powieści, kryminały, poradniki. Dobrą herbatę. Czekoladę w każdym wydaniu. Naprawdę trudno jest mnie rozczarować prezentem. Cena nie ma znaczenia, bo bardziej ucieszy mnie dobra książka nawet z drugiej ręki niż drogi kosmetyk.

Najłatwiej jest kupić prezent małym dzieciom, bo one wiedzą czego chcą i potrafią to jasno zakomunikować. Dużo trudniej nastolatkom. Też wiedzą czego chcą. A są to zazwyczaj dość wartościowe rzeczy. Takie wydatki warto zaplanować. Babciom i dziadkom kupić coś co będzie ich cieszyło też nie jest łatwo, chyba że są to rzeczy typowo użytkowe. Można też iść na łatwiznę i po raz kolejny kupić Biovital. Tak samo jest z partnerem. Jak zrobić mu niespodziankę, która będzie miła dla dwojga?

Pomysł na prezent – najlepszy pod choinkę

List do Mikołaja

Chyba każdy z nas w dzieciństwie pisał taki list. Ja wkładałam go pod pokrywkę garnka, który mama wystawiała na balkon. Mikołaj przychodził i przynosił prezenty. Tyle, że zawsze zapomniał kilku fajnych rzeczy, które były na mojej liście. W Polsce był komunizm i kupienie czegokolwiek w sklepach graniczyło z cudem. Chcąc uniknąć mojego rozczarowania, mama dyskretnie nakierowywała mnie na to co powinnam chcieć. Bo były to rzeczy, które już dawno zachomikowała w szafie i czekały tylko na stosowny moment, bym je otrzymała. Jednak moja uparta dusza chciała więcej, co niestety kończyło się smutną miną.

Dziś to nadal fajny pomysł. Nie tylko dla dzieci. Również dla dorosłych. Taki list pozwoli uniknąć wpadki i obdarować kogoś niechcianym prezentem. A jest to też fajna zabawa. Przygotowania do świąt powinny być radosne, a wspólne spędzanie czasu na zabawie jest najlepszym sposobem na zacieśnienie więzi rodzinnych. Zawsze zanim umówimy się na pisanie takiego listu można obwarować go kilkoma zasadami z listy poniżej.

Prezent do określonej kwoty

Jeśli nie chcemy pójść z torbami, ani spłacać świątecznego kredytu do lata, najlepiej umówić się, że świąteczne prezenty to upominki. Jasno określamy kwotę do jakiej kupujemy jedną rzecz. Lepiej wydać kilka euro na czekoladki do kawy, niż kilkadziesiąt na książkę, której ktoś nie przeczyta, bo nie lubi. Czasem najbardziej cieszą te najprostsze rzeczy.

Jeden prezent dla osoby

To tak zwana zrzutka. Jeden droższy prezent od wszystkich. Tak jest oszczędniej i bardziej cieszy jeśli to coś wyczekanego, bo zaoszczędzenie na taką przyjemność zawsze zostawało zepchnięte na drugi plan. Szczególnie jeśli chcemy obdarować kogoś czymś bardzo wartościowym. Teraz często pod choinką znajdują się tablety, ipody, gry komputerowe. Na pewno ucieszą beneficjenta, nawet jeśli będą jedynym prezentem, na który złożyła się cała rodzina.

Praktyczne prezenty

Choć suszarka do włosów pod choinką nie cieszy tak bardzo jak flakon ulubionych perfum to jednak przydaje się trochę dłużej niż jeden rok. Taki prezent, oczywiście jeśli jest wysokiej jakości doceniamy cały czas. To także dobra opcja dla skner. Oni rzadko kupują coś, co niekoniecznie jest im potrzebne, ale jeśli już dostaną taki prezent to korzystają z niego z nieskrywaną radością. Dla babć i dziadków, którzy nie podążają za technicznymi nowinkami, mikrofalówka czy blender może być miłym zaskoczeniem. W codziennym życiu docenią je niejednokrotnie, przy okazji będą wspominać pomysłowego wnuczka lub wnuczkę, chwaląc go przed innymi. Skarpety pod choinką chyba nie będą mile widziane po raz kolejny. Chyba, że obdarowany tak jak ja, jest zmarzluchem i piękne, ciepłe skarpety lubi i używa ich codziennie niezależnie od pory roku.

Pamiątka na wieczność

Jeszcze w listopadzie na blogach rozgorzała akcja promowania fotoksiążek. Sama korzystałam z takich programów i jestem bardzo zadowolona. To najlepszy prezent nie tylko dla rodziny i znajomych, ale też dla siebie. W dobie, gdy większość zdjęć przechowujemy w cyfrowym formacie, niewielu pamięta coś takiego jak albumy fotograficzne. Dla starszego pokolenia, które nie używa internetu to jedyne pamiątki. I nie zginą jeśli zostanie uszkodzony dysk twardy. Zazwyczaj zdjęcia wysyłamy na bieżąco mailem lub wrzucamy na facebooka. Niestety po kilku lajkach znikają one wśród aktualnych wydarzeń. Fotoksiążka to miły upominek, który na pewno sprawi wiele radości. Dla tych, którzy mają rodzinę w Polsce, a jeszcze nic nie wysłali podpowiadam że dobrą ofertę ma Empik foto i CEWE fotoksiażka.

pomysł na prezent

Własnoręcznie zrobiony

Jeśli masz zdolności to możesz zrobić szalik na drutach, uszyć coś, wyrzeźbić czy namalować. Dzieci nie mają z tym problemów. Można namówić je by dla rodziców, dziadków i cioć właśnie takie prezenty przygotowały. To bardzo miłe. A jeśli ktoś, tak jak ja, odkłada takie pamiątki to będą one za kilka kolejnych lat fajnym obiektem do wspomnień dla obdarowanego i darczyńcy. Dziś najlepszym z moich prezentów są zdjęcia. Robię ich mnóstwo. Niektóre są przepiękne, z innymi wiążą się wyjątkowe emocje. Eksponuję je jako obrazy na ścianie. To nie do końca prezent, który nic nie kosztuje, ale jest wyjątkowy. Zaoszczędzić można na ramce. Ja użyłam do moich papierowych ramek do obrazków, które przymocowałam do ściany taśmą dwustronnie klejącą.

pomysł na prezent

Jeden prezent dla wszystkich

Najlepiej połączyć przyjemne z pożytecznym. Można przed świętami umówić się na zrobienie sobie wspólnego prezentu np. rodzinnego wyjazdu w ciepłe miejsce. I to wcale nie zimą. Prezent z odroczonym terminem dostawy. Super wakacyjny wyjazd na tydzień. Już nie trzeba kombinować jak po raz kolejny połapać koniec z końcem i przeżyć święta, a potem jeszcze mieć możliwość na odkładanie na wakacyjne rozrywki. Dziś już możecie zdeklarować kwotę, którą przeznaczacie na wspólne wojaże. Fajnym prezentem są też wspólne gry. Najbardziej znane to Monopol czy Bingo. Ale je już macie. Ja w tym roku znalazłam coś lepszego. Eurocash – gra, która pobudza kreatywność i pozwala wyrobić biznesowe nawyki. Jeśli chcesz być bogaty to idealny prezent dla ciebie i twojej rodziny.

Karta upominkowa

Najlepszy pomysł na prezent świąteczny. Dostępne są w każdym sklepie. Dają podwójną korzyść. Po pierwsze kupując taką kartę obdarowany ma szansę wybrać sobie dowolne produkty z oferty sklepu. Ryzyko, że się nie trafi z prezentem jest żadne, jeśli karta pochodzi z któregoś ze sklepów w którym beneficjent robi zakupy. Po drugie pozwala zaoszczędzić realne pieniądze. Karta kupiona za 20 euro powala na zakup większej ilości rzeczy w okresie wyprzedaży poświątecznej, niż ta sama kwota wydana przed świętami.

Prezent dla fundacjipomysł na prezent

W świecie samolubnego egoizmu trudno jest oczekiwać od dzieci zrozumienia krzywd innych. Jednym z trudnych zadań jakie czekają rodziców to nauczyć dziecko empatii. Można wykorzystać okres świąt i jeśli twoje dzieci są na tyle dojrzałe to być może uda się je przekonać do rezygnacji z własnych korzyści. Wpojenie zasady że obdarowywanie może dawać taką samą radość jak otrzymywanie jest bardzo trudne i często przez maluchów niezrozumiałe, ale próbować zawsze można. A dorosłych w myśl chrześcijańskiej miłości i samarytańskiej misji chyba przekonywać nie trzeba.

Święta bez prezentu

Chyba najsmutniejsze święta o jakich mogłabym pomyśleć. Przecież nie chodzi o ty by wydać majątek. Symboliczne upominki są jednak mile widziane. Choinka i prezenty są nieodłączną częścią mojej prywatnej tradycji. Przywiązanie do 12 dań czy wyjście na pasterkę zupełnie nie mają dla mnie znaczenia. To jednak jeśli mam obchodzić święta, to właśnie w stylu radosnego spędzenia czasu z najbliższymi.

Mam nadzieję, że ta lista pozwoli ci cieszyć się świętami i spokojnie planować świąteczne wydatki. Twoim zdaniem jaki pomysł na prezent świąteczny jest najlepszy? Jest coś co zawsze cię ucieszy? A może są rzeczy, których nie chciałabyś dostać w prezencie pod choinkę?