Lifestyle blog Ireland. O życiu na zielonej wyspie. Irlandia ciekawostki, praca, przepisy, miejsca które warto zobaczyć.
slieve league cliffs
Bez kategorii

Slieve League Cliffs

Zdominowane przez wielkość Moher Cliffs. Przyćmione przez sławę Giant’s Causeway. Przepiękne Slieve League Cliffs w Donegal. Zachwycają swą skromnością. Brak tłumów oblegających szlak dodaje im intymności.

Kaskada kamieni

Zapowiadało się tak sobie. Pogoda nie nadzwyczajna. Długa podróż już za nami. Zmęczeni myśleliśmy tylko o tym, by znaleźć się w przytulnym pokoju. Plan podróży zakładał jednak posuwanie się do przodu. A to co interesowało nas zgoła najbardziej to klify. Wracać się nie mieliśmy zamiaru. Zjawiliśmy się więc już mocno po południu. Słońce operowało skutecznie, więc było ciepło, jednak promienie wpadały w obiektyw aparatu. Nie można było zmienić pozycji, by sfotografować klify, no chyba, że ze od strony wody. Delektowaliśmy się spacerem w górę, a potem w dół. Towarzyszyło nam zaledwie kilku turystów pstrykających fotki i oczywiście baranki, zupełnie niewzruszone pięknem krajobrazu.

slieve league cliffs

slieve league cliffs

slieve league cliffs

Niektóre miejsca mają jakąś magiczną moc. Tam krążą jakieś siły w powietrzu, które sprawiają, że wszystko wydaje się lepsze, piękniejsze, większe. Tam wyraz szczęście nabiera zupełnie innego wydźwięku. Takie miejsce to Slieve League Cliffs w Donegal. Nie poraziły nas wielkością, tylko pięknem. Kilka skał nad zatoką. Ułożone w kaskadę kamieni. Nad nimi przefruwały ptaki zupełnie ignorując zaciekawione spojrzenia dwunogich osobników. Dokładnie taką samą olewającą postawę przyjęły owce. Wypasając się na szlaku stanowiły tylko dodatkową atrakcję.

slieve league cliffs

slieve league cliffs

slieve league cliffs

slieve league cliffs

Szlak dla turystów

W porównaniu z osławionymi miejscami to nie dorównuje innym tylko pod względem serwisu. Skromny budynek, bez przepychu. Można tu napić się kawy, kupić pocztówkę czy magnes na lodówkę. I skorzystać z toalety. Jest też parking, a nawet dwa. Wszystko co niezbędne.

Patrząc na mapę, to tam na górze po lewej stronie. W cieniu Northern Ireland znajduje się przepiękny zakątek wyspy. Slieve League Cliffs to tylko wycinek tego niezwykłego obszaru w co Donegal. Urokliwe plaże, błękitne laguny jak na Karaibach. Rzeki i zatoczki zdziczałe nieco. Ciekawych miejsc do zobaczenia i obfotografowania wiele. Jedyne czego nie możemy być pewni to pogoda. Jak to zwykle bywa.

slieve league cliffs

slieve league cliffs

slieve league cliffs

slieve league cliffs