Lifestyle blog Ireland. O życiu na zielonej wyspie. Irlandia ciekawostki, praca, przepisy, miejsca które warto zobaczyć.
walks in dublin
Visit

Walks in Dublin – along Liffey

Spacer wokół Dublina – wzdłuż Liffey

To takie małe miasto, a ciągle jeszcze go nie znam. Krążę uliczkami w centrum. Wypatruję ciekawych fasad budynków. Przyglądam się sklepowym wystawom. Obserwuję ludzi przed pubami i kawiarniami.

Spokój. Trochę zamieszania na głównych alteriach, ale brak tu zgiełku dużych metropolii. Nawet transport publiczny ograniczony jest do jednej linii tramwajowej. Gdzie mu tam do rozbudowanego metra w Paryżu czy Londynie. Wszystko tu jakby mniej skomplikowane.

Moje pierwsze spacery, były skoncentrowane wokół rzeki Liffey. Dzięki temu nie musiałam korzystać z mapy. Schodziłam z jednego mostu w głąb miasta, a następnie skręcałam i wracałam w stronę rzeki, by dobić do kolejnego mostu. Zawsze gdy pogoda dopisała nad brzegiem rzeki tłumy zasiadały na ławkach i pomostach. Każdy wygrzewał się wytęskniony promieni słońca. Czułam się jak turysta, który wszystko chce uwiecznić na swoich zdjęciach. Jakby jutro miało mnie tu nie być, albo jakby miało nie być jutra.

Pewnego dnia wybraliśmy się na spacer wokół Dublina i korzystając ze słonecznej pogody postanowiliśmy przysiąść na ławce nad rzeką z kawą w ręku. Ależ było moje zdziwienie gdy pomiędzy nogami dostrzegłam jakieś litery. Musiałam przeczytać co tam jest napisane. – Be happy – To był znak. Te dwa wyrazy rozwiały moje wątpliwości. Zamieszkam w Iralndii i będę tu szczęśliwa. Niedawno próbowałam odnaleźć tę ławkę, ale mi się nie udało. Może intensywne opady zmyły z niej napis?

walks in dublin

Samuel Beckett Bridge. Nowy most niedaleko Dockland.

walks in dublin

walks in dublin

Punkt widokowy z mostu O’Connell.

walks in dublin

Ha’penny most.

walks in dublin

walks in dublin

walks in dublin

walks in dublin

walks in dublin

walks in dublin