Lifestyle blog Ireland. O życiu na zielonej wyspie. Irlandia ciekawostki, praca, przepisy, miejsca które warto zobaczyć.
fotograficzne wyzwanie
Lifeway

Wyzwanie fotograficzne

Zanim pomyślałam, że należałoby zrobić jakieś noworoczne postanowienia, postanowiłam wziąć udział w świątecznym wyzwaniu. A nawet dwóch. Dziś już wiem, że wszystkie projekty, których chcę się podjąć muszę dobrze przemyśleć, rozplanować, uściślić w czasie i zmierzyć siły na zamiary. Bo może się okazać, że mnie przerastają lub jest ich za dużo.

Święta w obiektywie
Zachwycają mnie piękne ujęcia. Uważam, że dobra fotografia to artyzm. Sama trochę pstrykam, to już wiesz, bo wszystkie zdjęcia na moim blogu są mojego autorstwa. Jednak nadal jestem w szeregu amatorów, którzy próbują doskonalić swój warsztat. Ponieważ często korzystałam z rad Doroty Zalepy autorki bloga Kameralna, postanowiłam dołączyć do jej świątecznego wyzwania i stworzyć Fotograficzny Kalendarz Adwentowy. W tym samym czasie podobne wyzwanie znalazłam na blogu Frenchfoodieindublin. Moja ambicja nie pozwoliła mi pozostać na nie obojętną. Od pierwszego grudnia na moim fanpage i na instagramie publikowałam zdjęcia z tych projektów. Poszłam na łatwiznę i zdarzyło mi się opublikować tę samą fotografię w obu projektach. Wykorzystałam też kilka moich starych fotek. Mimo to, nie udało mi się zrobić ujęć do każdego punktu. Nie żałuję jednak. Ta lekcja już czegoś mnie nauczyła, a to co udało mi się zrobić prezentuję poniżej.

fotograficzne wyzwanie

Zasada trójpodziału
Te zdjęcia znacie doskonale, bo wykorzystałam je do wpisów na blogu. Wrzuciłam je do świątecznego wyzwania, bo nieźle się namęczyłam robiąc je. Uważam, że są całkiem udane. Podoba mi się zarówno pomysł – kompozycja elementów jak i wykonanie. Starałam się je wykonać według zasady trójpodziału. Sami oceńcie jak wyszły.

fotograficzne wyzwanie

Niezapomniane chwile
Usprawiedliwiam się brakiem czasu. Wiecie z czego on wynika. Tegoroczny grudzień mija mi na dawaniu cyca, zmienianiu pieluch i tuleniu mojej córeczki. W międzyczasie próbowałam tworzyć nowe fotograficzne projekty i biegałam po domu z aparatem. Zabrakło miejsca na dużą choinkę więc słowiańskim zwyczajem zadowoliliśmy się przystrojoną gałązką. Przypomniało mi to też cudowny okres mojego dzieciństwa. Nie mieliśmy wtedy komputerów, smartfonów, ani playstation. W czarno-białym telewizorze była tylko dobranocka o 7 wieczorem i poranny program dl adzieci w weekend. Nikt jednak się nie nudził. Korzystaliśmy z polskich śnieżnych zim ile się dało, szalejąc na sankach i nartach.

fotograficzne wyzwanie

Świąteczne wyzwanie fotograficzne
Udało mi się wygospodarować trochę czasu i stworzyć kilka fotograficznych projektów w świątecznej tematyce. Biały polarny miś odegrał w nich główną rolę. Uwielbiam go. I nie potrafiłam się oprzeć jego urokowi. Przypomina mi arktyczną białe wieczną zmarzlinę. W domowej atmosferze kontrastuje z ciepłymi kolorami i zielenią drzewka. A wiesz gdzie go kupiłam? Na Jamestown market za 50 centów.

fotograficzne wyzwanie

Piękno natury
To co najpiękniejsze zawsze daje nam natura. Nie sposób stworzyć nic piękniejszego. Niezależnie od pory roku w plenerze znajduję magię, którą próbuję utrwalić na kliszy. Fajne powiedzenie choć dziś jest już przenośnią. W każdym razie rozumiesz o co mi chodzi. W zestawieniu świątecznym razem z skrzącym się srebrem.

fotograficzne wyzwanie

Pamiątka na wieczność
To kilka starych fotografii. Cudowne wspomnienia zamknięte w albumie. Fotoksiążka to nie tylko najlepszy prezent na święta. To zawsze jest najlepszy prezent, również dla siebie. Trudno ją stworzyć, gdy ma się tysiące zdjęć. Warto jednak wybrać te, w których zamknięte są nasze emocje. Cudowne chwile, tak ulotne. To moje zimowe zdjęcia z podróży. Zwiedzaliśmy Irlandię dokładnie rok temu. Udało nam się przez całą podróż utrzymać radosną świąteczną atmosferę, choć pogoda była różna.

fotograficzne wyzwanie

Radosne święta
Przygotowania do świąt w tym roku były skromne i przyjemne. Nie przemęczyliśmy się. Zachwycaliśmy się dekoracjami świątecznymi na mieście i wystawach sklepowych. A zamiast tradycyjnych 12 potraw serwowanych w Polsce na kolację wigilijną, zrobiliśmy kilka. Królowały ryby i nasze ulubione owoce morza. Oczywiście barszcz z uszkami według przepisu babci też był.

fotograficzne wyzwanie

Cała rodzina
Według wierzeń ludowych zwierzęta mówią ludzkim głosem w czasie świąt. Nasze nie przemówiły. Może nie słuchaliśmy wystarczająco? Są jednak dla nas ważne. To one są przy nas zawsze. Niezależnie od tego czy jesteśmy bogaci czy biedni, piękni czy brzydcy, mądrzy czy głupi. Kochają nas bezwarunkowo. Zawsze są przy nas, by nas pocieszyć. Nigdy nie życzą nam źle, nie są zazdrosne. Kochamy je tak jak one nas, bezwarunkowo.

fotograficzne wyzwanie

Mam nadzieję, że twoje święta były równie radosne, a prezenty przyjemne.