Lifestyle blog Ireland. O życiu na zielonej wyspie. Irlandia ciekawostki, praca, przepisy, miejsca które warto zobaczyć.
zamek irlandii
Visit

Zamek w Irlandii idealny na sesję zdjęciową

Najbardziej fotogeniczny zamek w Irlandii znajduje się w hrabstwie Carlow. Tak mi go zachwalono. To rzeczywiście wspaniałe miejsce i idealny zamek na sesję zdjęciową. Przepiękna otwarta przestrzeń wokół budowli daje duże miejsce do popisu wprawnemu fotografowi.

Tłum młodzieńców trzymających Pannę Młodą, czy drużki ciągnące do tyłu Młodego Żonkisia. Takie tradycyjne sceny zdjęciowe z wesel w wiejskiej scenerii można przenieść na okolice zamku Duckett’s Grove. Właściwie to również cudowne miejsce na sesję zaręczynową, czy romantyczną sesję rodzinną przy zachodzie słońca.

Najbardziej fotogeniczny zamek w Irlandii

Zamek widoczny jest z daleka, właściwie to już z autostrady. Dojazd dobrze oznaczony. Wystarczy z autostrady zjechać na Casteldermont (R448), a potem skręcić w prawo na Tullow (R418). Po drodze już widać drogowskazy na zamek. Na ostatnim skrzyżowaniu zobaczyliśmy stare samochody. W tym momencie przypomniałam sobie kalendarium z bloga MyCarlow. To właśnie Gosia gorąco zachwalała ten zamek w Irlandii. Mimo przeszkód w końcu udało się nam tam dotrzeć. I to właśnie w tę naszą niedzielę, odbywał się tam zlot zabytkowych pojazdów i jak to przy takiej okazji bywa również targowisko staroci. Dzień na szczęście był bardzo słoneczny. Aż kusiło by zostać tam do zachodu słońca.

zamek irlandii

zamek irlandii

zamek irlandii

Zlot starych samochodów

Ogromna łąka przed zamkiem była wypełniona zabytkowymi samochodami. Wśród nich dobrze znane garbuski, fiaty, ale też kilka amerykańskich wozów i kilka naprawdę wiekowych antyków. Niektóre były najwyraźniej wykorzystywane w kostiumowych filmach i serialach. Widziałam podobny do tego, jaki jeździł ulicami Londynu, gdy kręcono film Sherlock Holmes. Pięknie odnowione z zachowanymi detalami. Niektórzy wczuli się w rolę i zorganizowali się bardzo precyzyjnie. Kosze piknikowe przy samochodach to nie była rzadkość. Panie popijające czerwone wino z kieliszków szeptały coś do siebie obserwując tłum. Panowie nieco bardziej rubasznymi głosami dzielili się informacjami na temat pogody i aktualnych wydarzeń. Organizatorzy udostępnili też zabytkowe wozy strażackie. Ulubione samochody nie tylko dzieci. To dorośli podsycali atmosferę namawiając najmłodszych: Zadzwoń tym dzwoneczkiem!

zamek w irlandii

zamek irlandii

zamek irlandii

Ruiny w pełnym majestacie

Zamek stał niemo ponad tym całym zgiełkiem. Wspaniałe, wysokie mury tworzyły tło dla całej kolorowej parady. Puste otwory okienne jakby chciały coś powiedzieć, ale powstrzymywały się zobowiązane do zachowania tajemnicy. Wspaniała niegdyś budowla stoi w ruinie. Zabezpieczono jej mury przed całkowitym upadkiem. Od środka pospinana jest ogromnymi szynami. Obowiązuje też zakaz wchodzenia do wnętrza zamku. Można obejść go na około, odwiedzić przyległy park i przespacerować się po dziedzińcu. Zaglądnąć chyłkiem do pomieszczeń gdzie kiedyś były stajnie, a dziś są toalety. Odpocząć w kawiarence popijając kawę.

zamek irlandii

zamek irlandii

zamek irlandii

zamek irlandii

zamek irlandii

zamek irlandii

Próbowałam wcisnąć się z aparatem gdzie się dało. Złapałam kilka magicznych ujęć. Może uda się wam na nich odnaleźć, choć część tej majestatycznej dumy jaką prezentują te ruiny. Namawiam wam gorąco do odwiedzenia tego miejsca i wykorzystania cudownej pogody jaką nam funduje wyspa tego już chyba lata. Każdy z nas w dzisiejszych czasach jest amatorem fotografii, a to idealny zamek w Irlandii na sesję zdjęciową.

zamek irlandii

zamek irlandii

Wejście na teren zamku jest bezpłatne. Niestety nie można wejść do środka, ze względu na zagrożenie zawaleniem się. Dla zwiedzających dostępne są mniejsze zabudowania wokół zamku.

  • Fajny ten zamek! Rzeczywiście prezentuje się majestatycznie. A tam jeszcze akurat nie byliśmy, a już dużo zamków irlandzkich widzieliśmy. Najbliżej mieliśmy do Ardgilian Castle koło Balbriggan, tuż nad morzem. Od niedawna mieszkamy w Limerick, więc jeszcze nie obczailiśmy tutejszych zamków :)

  • Jeśli kolejny wyjazd w rejony Carlow będzie bardziej zaplanowany dam Ci znać, to może się umówimy. I zapraszam w odwiedziny jak będziesz w Dublinie.

  • Hej. Mało brakowało a byśmy się tam spotkały. Mój landlord który posiada kilka zabytkowych aut jechał na ten event i nawet mi zaproponował żebym z nimi pojechała, ale ostatecznie nie pojechałam bo juz byłam 2 razy w Duckett`s Grove, a miłośniczką aut nie jestem :) Cieszę się że zamek Cię zachwycił. Jeszcze bardziej magicznie wyglada w pochmurny dzień i gdy nie ma żadnych zwiedzających.