Lifestyle blog Ireland. O życiu na zielonej wyspie. Irlandia ciekawostki, praca, przepisy, miejsca które warto zobaczyć.
zmiana rezerwacji ryanair
Useful

Zmiana rezerwacji w Ryanair

Szybko. Tanio. Bezstresowo. Tak rozwiązałam mój problem. Zmiana rezerwacji w Ryanair spędzała mi sen z powiek, gdy tuż przed zrobieniem odprawy odkryłam błąd.

Bardzo się ucieszyłam, że mogłam zaprosić do siebie w odwiedziny swoje koleżanki. Oczywiście problemem okazał się termin. Coś co odpowiada jednej, nie zawsze jest idealne dla drugiej. Udało się. W miarę tanie bilety. Oczywiście pokombinowane, bo wylot z Krakowa, a powrót do Katowic. Za to termin idealny. Kilka dni, które możemy spędzić razem na tej niezimowej zielonej wyspie.

Błędnie zrobiona rezerwacja

Przeżyłam szok, gdy trzeba było się odprawić. Okazało się, że rezerwując bilet podałam niewłaściwe dane. Zadrżałam. Nie miałam pojęcia jak dokonać zmiany rezerwacji w Ryanair. I czy uda się to zrobić bezpłatnie. Wiedziałam, że zmiana błędu w imieniu lub nazwisku, tak zwana literówka, jest poprawiana za free. Tyle, że w moim przypadku okazało się, że brakuje więcej niż jednej litery. Dokładnie to brakowało jednego nazwiska.

Opłaty w cenniku

Sprawdziłam najpierw zakładkę dotyczącą najczęściej zadawanych pytań. Nie znalazłam nic co opisywałoby mój problem. Jedynie przekierowanie do cennika. Z przerażeniem rejestrowałam kwoty za poszczególne usługi. Ceny ostatnio poszły w górę. Są bardzo wysokie. O pomyłkę nietrudno, a potem okazuje się, że koszt ewentualnej zmiany przewyższa cenę biletu. Zamiana imienia i nazwiska pasażera to koszt 110 euro za bilet.

Nie byłam pewna czy Ryanair potraktuje taką pomyłkę jako błąd w wpisaniu nazwiska czy jako zamianę pasażera. No bo przecież Anna Kowalska to nie zawsze ta sama osoba co Anna Kowalska-Nowak. A do poprawki miałam dwa bilety z dwóch różnych rezerwacji.

zmiana rezerwacji ryanair

Zamiana rezerwacji w Ryanair

Próbowałam dodzwonić się na infolinię. Bezskutecznie. Już zaczynałam panikować, kiedy przyjaciółka podpowiedziała mi, by skorzystać z czatu. Klik i czas oczekiwania dwie minuty. Napisałam z czym mam problem. Miła Pani naniosła poprawki na oba bilety. Szybko i bezstresowo problem się rozwiązał. Zmiana rezerwacji w Ryanair była gotowa. Odprawę można było zacząć.

Często w panice nie wiemy co robić. A tu czas depcze po piętach. Bo odprawa na ostatni moment. Dziecko płacze na rękach. Zupa się przypala. Wydaje mi się, że czat to najlepsza opcja na kontakt z obsługą Ryanair.

Mieliście już jakieś doświadczenia w dokonywaniu zmian w rezerwacjach lub błędach popełnionych przy odprawie? Jak udało się wam z tego wybrnąć?

 • Ewa Lewicka

  Miałam problem w zeszłym tygodniu taki, że przez wieszającą się stronę ryanair przez pomyłkę kupiłam dwa bilety na ten sam lot na moje nazwisko. Zorientowałam się 4 dni przed lotem, gdy zaczęła się możliwość odprawy. Pan Paweł na czacie powiedział, że w tej sytuacji nie można nic zrobić i muszę zapłacić 110 euro za zmianę nazwiska. Chciałam napisać reklamację, ale formularz ryanair do reklamacji nie przewiduje takiego przypadku, a innej możliwości brak.

 • Piotrek

  Bardzo dziękuję za artykuł i link do czatu. Zmienili w Ryanair bez problemu mimo że upłyneły 24 h

 • Edyta Beszczyńska

  O matko! Ja własnie odkryłam, że robiąc rezerwację w nazwisku mojego partnera wpisałam swoje!!! w ogóle najpierw odkryłam, że mnie naciągnęli na dodatkową, niemałą kasę z tytułu podwójnego przewalutowania, więc już mi ciśnienie skoczyło i spać nie mogłam, to jeszcze teraz odkryłam to! Koszt zmiany 522 zł! taniej byłoby kupić nowy bilet, ale już mi się odechciało tej podróży :-( Jutro rano napisze na czacie, ale nie robię sobie dużych nadziei. A jak długo po zrobieniu rezerwacji robiłaś tę zmianę?

 • andzia

  mam podobny problem, i zastanawiam się, czy w moim przypadku też uda się to załatwić bez płacenia 110 euro ;/

  • Edyta Beszczyńska

   Hej, udało się?